ML Serwis klimatyzacja sterowniki regeneracja naprawa
Strona główna   |   O firmie   |   Oferta   |   Sklep   |   Kontakt

Klimatyzacja postojowa dla transportu

Mają Państwo pytania odnośnie klimatyzacji postojowej ? Pomożemy kompleksowo w :
- doborze,
- sprzedaży,
- montażu,
- serwisie,
- naprawie klimatyzacji postojowej.


Rodzaje klimatyzacji postojowej :

KLIMATYZATORY SPRĘŻARKOWE

A/Klimatyzacje sprężarkowe montowane w szyberdachu Dirna Minicool Compact

Postojowe klimatyzacje kompresorowe Minicool COMPACT zostały stworzone dla kierowców, którzy cenią sobie komfort wypoczynku, możliwy dzięki automatycznej pracy urządzenia podczas snu. Elektroniczna klimatyzacja postojowa Minicool (podobnie jak klimatyzator wodny Bycool) może pracować przy wyłączonym silniku (korzystając wyłącznie z zasilania akumulatora), pozwala zmniejszyć temperaturę wewnątrz kabiny, a co za tym idzie zapewnia właściwe warunki odpoczynku.
Klimatyzacja znakomicie sprawdza się przede wszystkim w warunkach nocnych, ale również w ciągu dnia efektywnie chłodzi kabinę. Aby zwiększyć wydajność systemu zanim zajdzie słońce, ciężarówkę należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zaparkować w miejscu zacienionym (pod drzewem, zadaszeniem, mostem, etc.).
Aby szybko osiągnąć maksymalny efekt chłodzenia system Minicool należy uruchomić natychmiast po wyłączeniu tradycyjnej klimatyzacji, gdy powietrze w kabinie jest wciąż chłodne. Żeby zwiększyć efekt chłodzenia w miejscu wypoczynku, bezpośrednio po położeniu się do łóżka należy zasłonić zasłony. Podczas pracy systemu Minicool okna kabiny powinny być zamknięte

MINICOOL może pracować przy wyłączonym silniku - w trakcie załadunku i rozładunku oraz podczas przerw na odpoczynek – pojazd odpoczywa wtedy razem z kierowcą!!!

ZASADA DZIAŁANIA

Klimatyzacja postojowa Minicool chłodzi i osusza kabinę samochodu podczas postoju przy wyłączonym silniku. Daje ulgę w czasie parnego i gorącego lata. Sterowanie urządzenia odbywa się manualnie na panelu elektronicznym lub zdalnie za pomocą pilota radiowego - mamy tutaj możliwość regulacji pożądanej temperatury! Minicool posiada podwójne zabezpieczenie chroniące przed spadkiem napięcia na akumulatorze. Zewnętrzna obudowa wykonana jest z tworzywa ABS oraz odporna na działanie promieni UV.

Model Compact występuje w kilku wersjach różniących się mocą, ilością sprężarek.


B/ROADWIND – Producent Vitrifrigo, montaż szyberdach

Firma VITRIFRIGO jest uznanym europejskim producentem sprzętu chłodzącego. Obecnie wprowadziła na rynek swój najnowszy produkt postojową klimatyzację ROADWIND 3300T montowaną w miejscu szyberdachu. Klimatyzacja ta o mocy chłodzącej wynoszącej 3250 BTU plasuje się na najwyższej półce wśród niezależnych klimatyzacji sprężarkowych.

Postojowe klimatyzacje kompresorowe zostały stworzone dla klientów którzy cenią sobie komfort wypoczynku przede wszystkim w okresie nocnym i nie są zainteresowani dodatkową obsługą urządzenia. Elektroniczna klimatyzacja postojowa ROADWIND pozwala zmniejszyć temperaturę wewnątrz kabiny a co za tym idzie, zapewnia komfortowe warunki wypoczynku przy wyłączonym silniku (korzystając wyłącznie z zasilania akumulatora).
Klimatyzacje sprężarkowe znakomicie sprawdzają się w warunkach nocnych, w ciągu dnia również można z nich korzystać jednak nie są one już tak wydajne.

ZASADA DZIAŁANIA

Klimatyzacja postojowa chłodzi i osusza kabinę samochodu podczas postoju przy wyłączonym silniku. Zapewnia komfort w czasie parnego i gorącego lata. Produkt składa się z 1 kompresora ACC GD80 ( 24V). Sterowanie urządzenia odbywa się za pomocą pilota na podczerwień lub z panelu urządzenia. ROADWIND 3300T posiada alarm informujący o spadku napięcia na akumulatorze. Mamy również możliwość ustawienia pożądanej temperatury w kabinie. W skład klimatyzacji wchodzi moduł chłodzący instalowany w miejscu szyberdachu.

ZALETY NIEZALEŻNEJ KLIMATYZACJI:

- może pracować przy włączonym jak i wyłączonym silniku !!!
- klimatyzacja chłodzi i osusza kabinę pojazdu
- poprawia efektywność pracy kierowców, którzy odpoczywają w czasie upalnych przerw dobowych lub zakazów cieplarnianych. Komfort wypoczynku ma bezpośredni wpływ na ich lepszą i bardziej wydajną pracę
- niskie koszty eksploatacji
- oszczędność kosztów paliwa !!! (pojazd wyposażony w postojową klimatyzację nie jest narażony na dodatkowe zużycie paliwa, poprzez pracę silnika napędzającego klimatyzację silnikową w czasie postoju)
- Przy optymalnych warunkach inwestycja zwraca się już po paru miesiącach!!!

Urządzenie charakteryzuje się większą mocą (25% wiecej mocy) niż analogiczne produkty dostępne na rynku (np. popularny product Waeco CA-800 ma 2750BTU/ 800W).
Ponadto RW3300T ma modułową budowę a produkty konkurencyjne budowę zintegrowaną przez co RW3300T jest dużo prostszy w ewentualnej naprawie.

Ponadto za pomocą specjalistycznych paneli produkt jest przygotowany do bezproblemowego montażu również w tak małych szyberdachach jak Volvo Globtrotter (L2H2) czy kabinach o dużym promieniu krzywizny jak Iveco Stralis.

C/ Klimatyzacja sprężarkowa montowana z tyłu kabiny Dirna -Minicool Dinamic

Postojowa klimatyzacja kompresorowa MINICOOL DINAMIC pracująca w technologii inwerterowej to najnowsze osiągnięcie tego producenta. Została stworzona dla kierowców którzy cenią sobie komfort wypoczynku, możliwy dzięki automatycznej pracy urządzenia podczas snu. Elektroniczna klimatyzacja postojowa Minicool (podobnie jak klimatyzator wodny Bycool) może pracować przy wyłączonym silniku (korzystając wyłącznie z zasilania akumulatora), pozwala zmniejszyć temperaturę wewnątrz kabiny, a co za tym idzie zapewnia właściwe warunki odpoczynku.
Klimatyzacja znakomicie sprawdza się przede wszystkim w warunkach nocnych, ale również w ciągu dnia efektywnie chłodzi kabinę*. Aby zwiększyć wydajność systemu zanim zajdzie słońce, ciężarówkę należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zaparkować w miejscu zacienionym (pod drzewem, zadaszeniem, mostem, etc.).
Aby szybko osiągnąć maksymalny efekt chłodzenia system Minicool należy uruchomić natychmiast po wyłączeniu tradycyjnej klimatyzacji, gdy powietrze w kabinie jest wciąż chłodne. Żeby zwiększyć efekt chłodzenia w miejscu wypoczynku, bezpośrednio po położeniu się do łóżka należy zasłonić zasłony. Podczas pracy systemu Minicool okna kabiny powinny być zamknięte

MINICOOL może pracować przy wyłączonym silniku - w trakcie załadunku i rozładunku oraz podczas przerw na odpoczynek – pojazd odpoczywa wtedy razem z kierowcą!!!

ZASADA DZIAŁANIA
Klimatyzacja postojowa Minicool Dinamic chłodzi i osusza kabinę samochodu podczas postoju przy wyłączonym silniku. Daje ulgę w czasie parnego i gorącego lata. Produkt pracuje w technologii inwerterowej a jego sercem jest najoszczędniejsza i najtrwalsza sprężarka na rynku – Danfoss BD350. Minicool może pochwalić się wyższą mocą chłodzenia (1050W) i jednocześnie ma dużo niższy pobór prądu względem produktów oferowanych przez innych producentów, co jest kluczowym czynnikiem dla użytkownika klimatyzacji postojowej. Sterowanie urządzenia odbywa się manualnie na panelu elektronicznym lub zdalnie za pomocą pilota radiowego-mamy tutaj możliwość regulacji pożądanej temperatury! Minicool posiada podwójne zabezpieczenie chroniące przed spadkiem napięcia na akumulatorze. Zewnętrzna obudowa wykonana jest z tworzywa ABS oraz odporna na działanie promieni UV.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY:
 większa moc – 1’200 W,
 niższe zużycie energii ( bardzo istotne przy wyłączonym silniku),
 Technologia INVERTER (inwerterowa) – moc sprężarki oraz nawiewu dostosowuje się do warunków wewnątrz kabiny ,
 zdalne sterowanie drogą radiową (inne produkty są sterowane na podczerwień; przeszkody w postaci zasłony/ściany kabiny utrudniają obsługę klimatyzacji)
 maksymalny nawiew 420 m3/h

*) w bardzo słoneczne dni dla pojazdów mających postoje w ciągu dnia bardziej polecamy klimatyzatory serii Bycool, gdyż dają one większe poczucie chłodu i zwiększają komfort wypoczynku.


KLIMATYZATORY WODNE

A/ Klimatyzatory wodne BYCOOL montowane w miejsce szyberdachu

ZASADA DZIAŁANIA

Klimatyzator wykorzystuje proces schładzania się powietrza w trakcie odparowania wody; wentylator wtłacza do kabiny świeże i chłodne powietrze, które umożliwia wypoczynek nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach! Najlepszą wydajność urządzenia uzyskuje się w miejscach o wysokiej temperaturze i niskim współczynniku wilgotności powietrza.
Produkt ten od lat cieszy się bardzo dużą popularnością w takich krajach jak: Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Italia, Benelux czy Dania.

DANE TECHNICZNE:
 Wydajność chłodzenia kabiny: ok. 8-20° C poniżej temperatury otoczenia (najwyższa wydajność przy wysokiej temperaturze i niskiej wilgotności powietrza)
 Silnik dmuchawy:
- z podwójnym wentylatorem
- niski pobór prądu od 0,4A do 4A/h przy zasilaniu 24V
- maksymalny przepływ powietrza 900m3/h
 Małe zużycie wody (270 - 7740 ml/h, uzupełnianie wody co ok. 4-6 dni)
 Bardzo cicha pompa wody
 Zbiornik wody ma pojemność 35 litów i wymiary /wys. x szer. x dł./ - 64 x 55 x 14,2 cm
 Dostępne w wersji na 12V
 Elektroniczna jednostka sterująca z mikroprocesorem
- 8 prędkości nawiewu
- programowany czas pracy klimatyzatora
- czujnik poziomu wody
- wskaźnik czasu pracy pompy wody

ZALETY KLIMATYZATORÓW BYCOOL

 Minimalne koszty użytkowania to zwrot inwestycji w 3-5 miesięcy (oszczędność paliwa ok. 25l / 8h - najbardziej efektywne rozwiązanie dla dziennych postojów w słońcu!).
 Praca przy wyłączonym silniku to jego ochrona.
 Wyciszona pompa wodna to prawdziwy, spokojny wypoczynek.
 Zdalne sterowanie drogą radiową (pilot) to komfort obsługi podczas prowadzenia pojazdu (inne produkty są sterowane na podczerwień ,a przeszkody jak zasłony/ściany kabiny utrudniają obsługę klimatyzacji)
 Dwa zbiorniki wody: zewnętrzny do uzupełniania wody w układzie o pojemności 35 litrów oraz przeciw przelewowy, zintegrowany wewnątrz urządzenia. Zbiornik uzupełniamy zwykłą wodą z kranu (pitną).
 Zabezpieczenie elektroniczne systemu
 Zewnętrzna obudowa wykonana z tworzywa ABS - odporna na działanie promieni UV to zabezpieczenie przed skutkami tego szkodliwego promieniowania
 Jedyny na rynku antybakteryjny korek/filtr czystości wody WT20 to sterylność wody przez cały sezon (użytkownicy innych klimatyzatorów aby utrzymać czystą wodę musza dolewać regularnie substancje antybakteryjne!!!)
 Aerodynamiczny kształt i wygląd oraz łatwy montaż (w większości modeli nie ma potrzeby wycinania otworów w spojlerach dachowych ciężarówek)

OCHRONA ŚRODOWISKA

W trakcie pracy zużywa tylko wodę - jest przyjazny dla środowiska.
Oszczędza paliwo i sprawia, że powietrze w miejscu wypoczynku kierowcy jest pozbawione spalin !!!

ALTERNATYWA DLA POJAZDÓW BEZ KLIMATYZACJI SILNIKOWEJ.
Klimatyzator Bycool działa również przy włączonym silniku.

2 LATA GWARANCJI !!!!

Produkty posiadają Certyfikat Europejskiego Urzędu Elektroniki C9 i są zgodne z dyrektywą EC 95/54 !!!

B/ DIRNA- Klimatyzator wodny Mochila montowany na tylnej ścianie kabiny


KLIMATYZATOR BYCOOL MOCHILA
 JEDYNY klimatyzator montowany na tylnej ścianie kabiny
 Wydajność i parametry identyczne jak model R-Evolution
 Wymiary zewnętrzne klimatyzatora /wys. x szer. x dł./ 49,6 x 83,2 x 15 cm
 Posiada aktywny filtr węglowy chroniący dodatkowo przed kurzem, pyłkami etc.
 Możliwość korzystania z szyberdachu

C/ Przedstawiam również alternatywny klimatyzator Firmy RESFRIAR o niższej cenie i nowym wyglądzie

W wersji 5 klimatyzator jest niższy w porównaniu z poprzednikiem o 2 cm dzięki temu może być montowany na największych kabinach bez obawy o przekroczenie wysokości 4 metrów.

W skład klimatyzatora wchodzi moduł chłodzący instalowany na dachu kabiny w miejscu szyberdachu. Wytwarza i zapewnia stały przepływ wilgotnego powietrza wewnątrz kabiny dzięki pracy elektrycznej dmuchawy, poprzez słomkowy/włóknisty filtr nawilżony wodą. Urządzenie może być sterowane z panelu kontrolnego na urządzeniu podczas podróży oraz ze zdalnego pilota podczas postojów.
Klimatyzator wykorzystuje proces chłodzenia powietrza w trakcie odparowania wody (w momencie gdy temperatura powietrza takie parowanie wody wywołuje) . W rezultacie, chłodniejszy prąd powietrza przepływa przez klimatyzator do wnętrza kabiny. Najlepszą wydajność urządzenia uzyskuje się w miejscach o wysokiej temperaturze i niskim współczynniku wilgotności powietrza.
Produkt od lat cieszy się bardzo dużą popularnością w takich krajach jak: Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Italia, Benelux czy Dania.

Zalety klimatyzatora:
* może pracować przy włączonym jak i wyłączonym silniku !!!
* klimatyzator poprawia efektywność pracy kierowców, którzy odpoczywają w czasie upalnych przerw dobowych lub zakazów cieplarnianych. Komfort wypoczynku ma bezpośredni wpływ na ich lepszą i bardziej wydajną pracę
* ma bardzo niskie koszty eksploatacji
* oszczędność kosztów paliwa !!! (pojazd wyposażony w klimatyzator wodny nie jest narażony na dodatkowe zużycie paliwa, poprzez pracę silnika napędzającego klimatyzację w czasie postoju) , Klimatyzator ma niski pobór mocy i jest zasilany wyłącznie z akumulatora.
Przy optymalnych warunkach inwestycja zwraca się już po paru miesiącach!!!

Dane techniczne :
 Napięcie zasilania 12 lub 24 V
 Wydajność chłodzenia: 4-8 C
 Odczuwalny spadek temperatury: 8-12 C
 Niski Pobór mocy: 3.35 AMP/h średnio, 24V

Minimum 0.05 A/h
Średnie 3.20 A/h
Maksymalne 8.7 A/h

 Wentylator posiada 10 prędkości obrotowych max. 4088 obr/min
 Wydatek powietrza przy maks. obrotach 451 m3/h
 Silnik dmuchawy jest firmy Bosch a pompa wodna VDO.
 Wymiary klimatyzatora /HxWxL/ 17 x 70 x 62 cm
 Zbiornik wody ma pojemność 30 litrów i wymiary /HxWxL/ 98 x 39 x 9 cm
 Waga klimatyzatora ~16 kg
 Zużycie wody 300 - 500 ml/h ( woda w zbiorniku wystarcza na ciągłe użytkowanie od 11-37 godzin)

ML SERWIS

69-110 Rzepin (Lubuskie)

handel tel. +48 510 985835
serwis tel. +48 516 630333
::     ::     Design tworzenie www   ::   © 2010 - 2024   ::   ML SERWIS   ::   Klimatyzacja postojowa dla transportu ::
Obszar działania firmy ML SERWIS obejmuje przede wszystkim Rzepin, Ośno lubuskie, Słubice, Kostrzyn, Sulęcin, Torzym, Gorzów, Boczów, ale możemy obsłużyć całe województwo lubuskie, a nawet cały kraj...